4 rasy psów, które mogą mieszkać w bloku

Niewielkie mieszkanie oraz brak ogrodu mogą być dla niektórych przeszkodami, przez które nie zdecydują się na posiadanie psa.

Na szczęście, oprócz ras niezwykle aktywnych, potrzebujących mnóstwo ruchu, istnieją również rasy, którym ograniczona przestrzeń i mniejsza dawka aktywności nie przeszkadza. Jakie rasy psów mogą mieszkać w bloku? Odpowiedź na pytanie znajduje się w tym artykule.

1. Mops

Mopsy to nieduże psy znane ze swojego przyjaznego charakteru i przywiązania do właścicieli. Rasa ta cieszy się dużą popularnością. Mogą żyć zarówno w domu z wielkim ogrodem jak i w mniejszym mieszkaniu – świetnie przyzwyczajają się do każdych warunków. Nazywane są „kanapowcami”, ponieważ wcale nie potrzebują dużej dawki ruchu.

2. Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier doskonale odnajdzie się w niewielkich mieszkaniach. Znany jest z łagodności, wrażliwości i inteligencji. Ta rasa nie należy do głośnych, szczekających psów, gdyż jest to ufny, otwarty na każdego piesek. To małe zwierzęta, którym wystarczy średnia aktywność fizyczna.

3. Maltańczyk

Maltańczyk to bardzo popularna rasa psów w Polsce. Te zwierzęta są łagodne, towarzyskie i przepiękne. Przedstawiciele maltańczyków to drobne pieski, które lubią bawić się i być w centrum uwagi. Dobrze znoszą mieszkanie w bloku, o ile jego opiekunowie gwarantują mu odpowiednią dawkę ruchu – spacer i aktywność w domu.

4. Chihuahua

Jakie rasy psów mogą mieszkać w bloku? Jedną z odpowiedzi na pytanie jest chihuahua. To najmniejsza na świecie rasa psa. Pomimo niewielkiego rozmiaru, są to bardzo temperamentne, inteligentne, odważne i czujne zwierzaki. Jednakże nie są przy tym zbyt hałaśliwe. Zajmują niewiele miejsca. Uwielbiają pieszczoty i kontakt z domownikami. Ze względu na swój rozmiar, nie potrzebują długich i męczących spacerów.

źródło: https://weterynaryjne.pl/ – zwierzęta domowe, porady od weterynarzy

Poprzedni post Wszystko co musisz wiedzieć o chorobie Cushinga u swojego psa
Następny post Różnice między pekińczykiem a Shih Tzu