Dobra karma dla psa – jak wybrać?

Właściciele czworonogów często zastanawiają się jaką karmę dla psa wybrać, aby w diecie pupila znalazło się wszystko, czego potrzebuje. Okazuje się, że nie wszystkie karmy dla psa są dla niego odpowiednie i mimo zachęcającej do ich zakupu ceny, nie powinniśmy ich wybierać.

Dobra karma dla psa – skład

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w kwestii żywienia psa jest skład karmy. Dobra karma dla psa powinna składać się przede wszystkim z mięsa. Innymi składnikami karmy dla psa dobrej jakości są warzywa, oleje oraz dodatki witaminowe. Bardzo ważne jest również to, aby karma nie zawierała zbóż lub zawierała ich bardzo mało. Zboża w diecie psa są jedynie wypełniaczem, a wiele czworonogów zmaga się z alergią na gluten, w związku z czym karma nawet z odrobiną zboża może im zaszkodzić.

Sucha karma dla psa, czy mokra – jaką wybrać?

Kwestia wyboru pomiędzy karmą suchą i mokrą pozostaje po stronie właściciela. Można w tej kwestii poradzić się lekarza weterynarii. Wielu właścicieli psów z powodzeniem łączy oba rodzaje karm. Należy jednak pamiętać, że mokra karma dla psa powinna charakteryzować się dobrym składem. Zatem pod względem składników możemy przyjąć te same zasady w przypadku suchej i mokrej karmy.

Karma dla psa – oznaczenia wiekowe

Wielu początkujących psich opiekunów zastanawia się, czy oznaczenia wiekowe podane na opakowaniu karmy dla psa są słuszne i czy należy się do nich stosować. Pies na różnych etapach swojego rozwoju posiada odmienne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Z tego powodu, pod względem konkretnych skłądników odżywczych różnić się będzie karma dla szczeniaka, dla psa dorosłego, jak i dla seniora.

Sucha karma dla psa – wielkość krokietów

Nie tylko oznaczenia wiekowe są istotne w przypadku wyboru karmy dla psa. Warto też, jeśli jest to możliwe sprawdzić oznaczenia dotyczące rozmiarów psa. Dla psów ras większych polecane są większe krokieciki, z kolei psy niewielkich ras dużo chętniej zjadają pokarm będący małymi kuleczkami. Małe krokiety są też bardziej odpowiednie dla szczeniaków, które dopiero uczą się przeżuwania posiłków.

Poprzedni post Pies rasowy czy nierasowy – Którego wybrać?
Następny post Adoptuj zamiast kupować