Labrador Retriever — wszystko, co też i warto wiedzieć o tej rasie psów!

Labrador-Retriver

Jeszcze i parę lat temu labradory też i cieszyły się naprawę i ogromną to popularnością, a na wystawach było i można zobaczyć naprawdę tysiące psów z tej właśnie o to rasy. Obecnie jest ich o wiele to mniej i labradory też i ustąpiły miejsca innym to rasom. Wierni rasie tez i pozostają przy tej o to hodowli i miłośnicy, też i takie o to myśliwskich to psów, którzy również i potrafią docenić to ich wrodzone umiejętności.

Rysy ich historii

Labrador to tez i podobnie jak Golden Retriever jest też i psem myśliwskim aportującym. Jego i ojczyzną jest takowa to Kanada a konkretnie jej wschodzie wybrzeże. W XVI wieku na takowej to wyspie Nowa Fundlandia dotarli to angielscy też i żeglarze a tam i napotkali właśnie psy o krótkiej to bardzo gęstej, ale i czarnej szacie, które i z upodobaniem łapały wyślizgujące się również i ryby, które prześlizgnęły się przez sieci rybaków. Z takim o to upodobaniem też i aportowały również i do ów wody różne to przedmioty i przynosiły je rybakom.

W początkowych to XIX wieku Anglicy sprowadzili owce czarne to psy na Wyspy Brytyjskie.

Wygląd labradora

Labrador Retriever jest też i psem o średniej to wielkości, ale jednak i bardzo mocnej zwartej też i budowy, oraz jest też i umięśniony. Ma szeroką to głowę, ale z wyraźnie zaznaczonym też i stopem, mocną kufą i charakterystycznym to daleko z tyłu osadzonymi to uszkami. Głęboką również i klatkę piersiową, ale i mocny zwężający się ku końcowi ów ogon.

Zachowanie i charakter tej rasy

Labrador również jest on posłuszny swojemu to właścicielowi, zrównoważony i niezwykle też lojalny wobec swojego właściciela. Również i bardzo łatwo, ale i szybko poddaje się szkoleniu, a też i bardzo chętnie współpracuje z człowiekiem. Jest też i on bardzo przyjazny do ludzi, towarzyski, ale nie wykazuje to płochliwości, strachu, ani też i takowej to agresji. Swoją to ludzką rodzie, ale jednak i najbardziej to dzieci, kocha bezgranicznie i jest też i wobec tych ludzi cierpliwy. Nie lubi jednak i zostawać sam, zawsze i chętnie chce towarzyszyć swojemu to opiekunowi. Łatwo przystosowuje się do naprawdę różnorodnych to warunków.

W rozmaite informacje przyrodnicze możesz też wyposażyć się, odwiedzając halokatowice.pl.

Zdrowie i pielęgnacja labradora

Labrador to też i jak do każdego to psa, trzeba regularnie chodzić do weterynarza na różnorodne to odrobaczenia i szczepić się nie tylko i przeciwko to takowej i wściekliźnie, ale również i wszystkim to chorobom zakaźnym.

Pielęgnacja tej o to rasy psów naprawdę też i nie jest kłopotliwa, o ile jest też i również systematyczna Psa niepracującego to też i w terenie wystarczy tak naprawdę i szczotkować raz w tygodniu, a co 2 3 tygodnie i obciąć mu wszystkie i pazury, jeżeli sam ich nie może ścierać. Trzeba również i też regularnie sprawdzać jego stan uzębienia i w marę to pojawienia się jakiegoś to nalotu oczyścić, a ewentualny to kamień należy i usuwać w takowym to gabinecie weterynaryjnym.

Poprzedni post Sen u psów – jak długo powinien trwać?
Następny post Jaka karma będzie najlepszym wyborem dla szczeniaka psa?