Sen u psów – jak długo powinien trwać?

Czy wiesz, że Twój pies tak naprawdę powinien spać od 12 do nawet i 16 godzin dziennie? Jest to tak naprawdę znacznie więcej niż ludzie i też i mimo to, że czworonogi zazwyczaj i dobrze dostosowują się też i do rutyny, która panuje w Twojej rodzinie, to i tak zdarza się, że warunki, które im też i stwarzamy, tak naprawdę nie pozwalają, im na relaks i regenerujący ów sen.

Często też i mówi się, że ów psy mają to za mało aktywności w ciągu danego to dnia, rzadziej jednak też i zastanawiamy się, czy tak naprawdę posiadają one i miejsce do takowego to odpoczynku. Dostosowanie do tego, co nasz tak naprawdę czworonóg lubi.

Jakie są konsekwencje z takowego to niewyspania się psa?

Zdarza się też i to, że i w dłuższej to takowej perspektywie krótki to czas snu, albo i jakościowo wątpliwy sen jest tak naprawdę przyczyną wielu to takowych już problemów behawioralnych. Począwszy też i od nadaktywności, niskiego to progu frustracji, a zarazem i obniżeniem nastroju po zaburzenia depresyjne, ale i też lękowe. Z pozoru tak naprawdę jest to prosta rzecz, jak i wybór takowego to posłania ma tutaj wielkie znaczenie i może też i wpłynąć na stan psychofizyczny naszego to psa.

O czym warto jeszcze tak naprawdę pamiętać?

Po pierwsze też i sprawdźmy, czy takowe to posłanie jest naprawdę duże, ponieważ to ów źle dobrana też i leżanka może powodować takie objawy jak:

  • Ból kręgosłupa.
  • Napięcie mięśniowe.
  • Ból stawów.
  • Ból wzmożenia.

Miejsce do spania

Jeżeli i też korzystacie, z takowej o to klatki kennelowej możecie, ją też i przykryć na przykład kocem, aby i stworzyć norkę, w której to też i pies spokojnie będzie mógł oddać się swojemu snu. Musimy też i unikać kładzenia posłania psa, w których bardzo często przechodzimy na przykład:

  1. Przedpokój.
  2. Przy drzwiach wejściowych.

Nie możesz też i podchodzić do psa i nie możesz go wołać, kiedy piesek śpi. Ta zasada wydaje się też i oczywista, ale jednak na wszelki wypadek warto o niej wspomnieć. Warto też i zwrócić uwagę na, to kiedy macie w domu małe dzieci!

Wiemy już ile i jak powinien spać pies. Teraz warto sprawdzić na stronie www.tajemnice.pl jak długo i w jaki sposób powinien spać człowiek, aby cieszyć się energią podczas dnia i zdrowiem przez wiele lat.

Poprzedni post Mój pies nie chce chodzić przy nodze, co robić?
Labrador-Retriver Następny post Labrador Retriever — wszystko, co też i warto wiedzieć o tej rasie psów!